Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Zrobiło się dziwnie głośno.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Zrobiło się dziwnie głośno.

    Superb po lekkim tuningu

    Auto Świat - Portal motoryzacyjny

  • #2
    [O1] Zrobiło się dziwnie głośno.

    Witam wszystkich.
    Od pewnego czasu mam dziwny trochę problem z autem, Octavia 1 kombi, przedliftowa. Mianowicie zrobiło się w aucie bardzo głośno, hałas ewidentnie dochodzi z tyłu. Nie jest to żaden problem mechaniczny, nic nie ociera, łożyska OK, po prostu auto zachowuje się jakby cała buda za fotelem kierowcy była ucięta i została tylko podłoga z zawieszeniem. Zmieniłem opony na zimowe, to samo, więc nie jest to kwestia opon.

    Słyszę bardzo wyraźnie szum opon, przejechanie z jednego rodzaju asfaltu na drugi (szorstki - gładki), przejazd przez zebrę itp. Słychać wyraźnie nawet odgłos tarcia klocków o tarczę po wciśnięciu pedału hamulca.
    Wiem jak powinno normalnie być w tym aucie, bo wcześniej było cicho, obecnie hałas przy 100 km/h jest taki, jak wcześniej przy 220. Serio.

    Sprawdziłem uszczelki drzwi i klapy bagażnika, wszystko OK. Sprawdziłem mocowanie szyb i potraktowałem je wodą z karchera od zewnątrz, wszystko w porządku, żadnych nieszczelności. Wszedłem pod auto i obejrzałem podłogę tak z grubsza. Żadnych dziur ani niczego, co mogłoby się wydawać nietypowe.

    Macie może jakieś pomysły, co się mogło stać? Może wypadła jakaś zatyczka z jakiegoś otworu technologicznego w budzie, albo coś?

    Normalnie ręce mi momentami opadają przy niemieckiej technologii

    Komentarz


    • #3
      Roleta w bagażniku rozciągnięta?
      Sprawdź czy kanapa (oparcie) jest dobrze zatrzaśnięte w mocowaniu.
      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mroko
        Roleta w bagażniku rozciągnięta?
        Sprawdź czy kanapa (oparcie) jest dobrze zatrzaśnięte w mocowaniu.
        Nie ma znaczenia, czy roleta jest rozciągnięta, czy nie. Zero różnic. Kanapa oczywiście siedzi dobrze w uchwytach.

        Komentarz


        • #5
          A jeszcze jedno, nadkole plastikowe z tyłu przypadkiem nie odpadło.
          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

          Komentarz


          • #6
            ja bym spawdził czy przypadkiem nie ząbkuja ci sie tylne opony !
            czasami w kombi tak jest , jak sie ma za duzo powietrza
            wow wr............

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mroko
              A jeszcze jedno, nadkole plastikowe z tyłu przypadkiem nie odpadło.
              Obejrzałem dokładnie, wszystkie się trzymają.

              Opony nie ząbkują, bo po zmianie letnich na zimowe jest dokładnie tak samo.

              Komentarz


              • #8
                qwsazx, wygląda na to że zacząłeś lepiej uszy myć od jakiegoś czasu.. , ewentualnie miałeś w nich czopy woskowe.. :?
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X